Görsel

Grivel Salamander Dağcılık & Tırmanış Kaskı

Grivel Salamander Dağcılık & Tırmanış Kaskı
Grivel Salamander Dağcılık & Tırmanış Kaskı

Grivel Salamander kask kullanışlı ve ekonomik bir tırmanış/dağcılık kaskı diyebilirim. Kaskın ana koruyucu malzemesi polistiren köpük ve dış kaplaması ABS sert plastikten oluşuyor.Salamander kafaya güzel oturuyor. Ense ve kulaklara doğru uzanan koruması daha güven verici. Alpin tırmanışlar, buz rotaları ve kaya tırmanışı için ideal.

Kafa feneri takmak için üzerinde lastikleri var ve feneri kaska monte etmek oldukça kolay.  Ense yükseklik ayarı ve çıkartılabilir ince sünger destekli çene perlonu da mevcut. Ağırlık olarak benzeri diğer hafif sınıf köpük kasklardan biraz daha fazla, 385 gram.  Genel amaçlı dağcılık kaskı olarak kullanmak için tavsiye ederim. Tek beden olarak üretilen Salamander’in 4 farklı renk seçeneği (kırmızı-siyah-beyaz-sarı) mevcut.

NOT: Özellikle son yıllarda üretim kalitesi çok düşük! Hatta hata var denilebilir. Ense ayarlama kısmı bozulup sizi yarı yolda bırakıyor, köpük ve dış kabuk arası sürekli ayrılıyor, tekrar yapıştırmak gerekiyor. Genel tasarımı itibariyle kask çok güzel olsa da, işçilik ve malzeme kalitesi bakımından gerçekten kötü! Umarım Grivel bunu en kısa sürede düzeltir.

Artılar – Eksiler


+ Genel dağcılık kullanımı için ideal
+ Geniş koruma alanı
+ Kolay ayarlanabilirlik
+ Hafif yapılı
+ Ekonomik

– Havalandırması çok iyi değil.
– Köpük kaskların genel problemi olan hızlı aşınma ve kırılma sorunu bu model de yaşanabilir.
– Kötü işçilik ve düşük malzeme kalitesi